National Team

2014-15 National Junior Team Alphabetical Roster

 National Junior Team

Women Stroke  Club
     
Adams, Claire  100 FR, 100/200 BK  Carmel Swim Club 
Allen, Emily  200 FR  North Mecklenburg Aquatics 
Anderson, Olivia  100 BR  Aquajets Swim Team 
Ault, Taylor  400 FR  La Mirada Armada 
Bilquist, Amy  50/100 FR, 100 BK,   Carmel Swim Club 
Bayer, Cassidy 100/200 FL  Nation's Capital Swim Club  
Brown, Erika  200 FR  Pleasanton Seahawks 
Burchill, Veronica  50/100 FR, 100 FL Carmel Swim Club 
Byrnes, Megan  10K Open Water  Nation's Capital Swim Club 
Caneta, Jorie  100 BR  Roadrunner Aquatic 
Case, Lauren  100 FL  Chattahoochee Gold Swim Club 
Clary, Lindsey  10K Open Water  Ohio State University
Drabot, Katherine  100/200 FR Ozaukee Aquatics
Earley, Erin  200 BK  Hopkins Mariner Swim Team 
Eastin, Ella 200/400 IM SOCAL Aquatics Association
Faulconer, Savanna  200 BR, 400 IM  Y-Spartaquatics Swim Club 
Garcia, Taylor 100 BK Byron Center 
Galyer, Danielle  200 BK  Y-Spartaquatics Swim Club 
Haan, Elise 100 BK  T2 Aquatics 
Harnish, Courtney 200/400/800 FR York YMCA
Hill, Morgan 50 FR  Machine Aquatics
Homovich, Madison  400/800 FR  North Carolina Aquatic Club 
Horejsi, Lindsey  100 BR  Atlantis Swimming Federation 
Howe, Ally  200 IM  Palo Alto Stanford Aquatics 
Jagdfeld, Abby  100/200 FR  Waukesha Express Swim Team 
King, Lillia  100/200 BR Newburg Sea Creatures
Kology, Regan  10K Open Water Somerset Hills YMCA
Konopka, Katrina  50 FR  Y-Spartaquatics Swim Club  
Kopas, Emily  100/200 BR Swim Fort Lauderdale
Kopcso, Kara  200 FL Tiger Aquatics
Kopenski, Gabrielle  800 FR  Frisco Aquatics 
Krause, Vanessa  100 FL  Duneland Swim Club
Kukurugya, Hannah  200 FL  Crown Point Swim Club 
Labonge, Natalie  50 FR  Greensboro Swimming Association 
Mack, Linnea 100 FR Team Bruin
Moore, Hannah  400 FR, 200 BK, 400 IM YMCA of the Triangle Area Swim Team 
Moseley, Stanzi  100/200 FR Roadrunner Aquatic 
Pike, Taylor  10K Open Water Razorback Aquatic Club Aquahawgs
Pitzer, Lauren  50 FR  Lakeside Aquatic Club 
Popov, Nikol  100 BR Canyons Aquatic Club
Rongione, Isabella  10K Open Water Nation's Capital Swim Club
Rule, Remedy  200 FL  Shenandoah Marlins Aquatic Club 
Ryan, Gillian  400/800 FR North Baltimore Aquatic Club 
Schanz, Emma  200 BR Spokane Waves Aquatic Team
Schmidt, Sierra  400/800 FR  North Baltimore Aquatic Club 
Silbert, Cailley  10K Open Water Cougar Aquatic Team
Stevens, Leah  800 FR, 200/400 IM Lakeside Swim Team 
Stewart, Kylie  100/200 BK, 200 FL Dynamo Swim Club 
Szekely, Alexandra  200 BK, 200 IM Central Bucks Swim Team 
Tucker, Miranda  200 BR Livonia Community Swim Club
Voss, Erin 200 BK Greater Holyoke YMCA Vikings 
Weiss, Hannah  100 BK, 100 FL King Aquatic Club 
Welshofer, Elsa  100 FL SwimMAC Carolina
Williams, Kimberly  200/400 IM  Bellevue Club Swim Team
Wright, Madison  200 FL  Kingfish Aquatic Club of Waterford
Zeiger Brooke  200/400 IM  Lakeside Swim Team
     
Men Stroke Club
   
Abbott, Taylor  10K Open Water Nitro Swimming
Andrew, Michael  50 FR, 100 BK, 100 FL Indie Swimming 
Auerbach, Knox  100 FR Dynamo Swim Club
Bentz, Gunnar 200 FR, 100/200 BR, 200/400 IM Dynamo Swim Club
Black, Connor  50 FR/100 FL  Cats Aquatic Team 
Bish, Blair  100 BR Arkansas Dolphins - Lasers Swim Team
Bray, Chandler  100 BR Avon Community Swim Team
Burns, Aidan  400/1500 FR Santa Clara Swim Club 
Casey, Brendan  10K Open Water Team Santa Monica
Conaton, Patrick  200 BK  Badger Swim Club
DeVine, Abrahm  200/400 IM  Cascade Swim Club
Domagala, Michael  200 FR  Asphalt Green Unified Aquatics 
Dressel, Caeleb  50/100 FR Bolles School Sharks 
Egan, Liam  200/400/1500 FR  Crimson Aquatics 
Evdokimov, Ilya  100 BR Coral Springs Swim Club
Green, Connor  100/200 BK, 400 IM  Bluefish Swim Club 
Greenhalgh, Andrew  1500 FR Rockville Montgomery Swim Club
Grieshop, Sean  400 FR, 200/400 IM Nitro Swimming
Haas, Francis  100/200/400 FR  NOVA of Virginia Aquatics 
Harty, Ryan  100 BK  Greenwood Memorial Swim Club 
Houck, Logan  1500 FR, 10K Open Water Sandpipers of Nevada
Jackson, Tate  50 FR Nitro Swimming
Jones, James  50 FR Nation's Capital Swim Club
Kaskawal, Jerad  10K Open Water FAST Swim Team
Kropp, Peter  100 BR  Canyons Aquatic Club
Liang, Andrew  100 FL Palo Alto Stanford Aquatics 
Lynch, Justin  100/200 FL  Terrapins Swim Team  
McNamara, Shane  200 BR Empire Swimming
Magnan, Samuel  1500 FR Parkland Aquatic Club
McHugh, Robert 200 FL Baylor Swim Club
Manganiello, Blake  10K Open Water AquaKids Sharks Swim Team
Mulcare, Patrick  100/200 BK, 200 IM Tualatin Hills Swim Club 
Norman, Nicholas  1500 FR  Mission Viejo Nadadores 
Ogren, Curtis   200 BK, 200/400 IM   Palo Alto Stanford Aquatics  
Okubo, Corey 200 BK, 200 FL, 400 IM Aquazot Swim Club
Owen, Todd  200 BR Cardinal Aquatics
Palazzo, Ross  200 BR  Hudson Explorer Aquatic
Park, Patrick  50 FR  Peddie Aquatic Association
Pieroni, Blake  200 FR  Indiana University Swim Team
Powers, Paul  50/100 FR  SwimMAC Carolina
Rainey, Ian  400 IM Wilton Y Wahoos Swim Club
Ransford, Patrick  1500 FR PACK Swim Team of Pittsford
Reilman, Michael  200 BK Firestone Akron Swim Club
Rooney, Maxime  100/200 FR, 100/200 FL Pleasanton Seahawks
Seliskar, Andrew  200 FR, 100/200 FL, 200/400 IM Nation's Capital Swim Club
Shoults, Grant  400 FR, 200 FL Mission Viejo Nadadores 
Sweetser, True  400/1500 FR Gator Swim Club 
Taylor, Cody  200 BR  Donner Swim Club 
Taylor, Michael  100/200 BK  Dynamo Swim Club
Temple, Austin  100 BR  Tide Aquatics 
Thomas, Michael 200 FL  Upper Dublin Aquatic Club
Valente, Alexander  100 FL Buenaventura Swim Club
Vissering, Carsten  100/200 BR  Nation's Capital Swim Club
Whitley, Reece  200 BR Penn Charter Aquatic Club
Yeager, Chris  10K Open Water First Colony Swim Team
Young, Ethan  100 BK Carpet Capital Aquatics Club
     
     
ArenaATTBMWCeraVeMarriottMutual of OmahaMyrtha PoolsOmegaPhillips 66SpeedoTYRUniversal Sports