Licensed to USA Swimming-Nat. Meets    Hy-Tek's Meet Manager 12/2/2005 02:33 PM
        2005 U.S. Open Swimming Championships - 12/1/2005 to 12/3/2005         
                                    Results                                    
 
Women 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
          26.39  OLYM
          26.79  NATS
          26.89  SP19
          27.09  SP18
          27.29  OP-6
          27.39  JRS
          27.79  JR-B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Brandes, Lauren           17 All Star Aquatic-PV              27.44 JR-B   
  2 Hinkle, Katy              17 Arlington Aquati-PV              27.46 JR-B   
  3 Torres, Elisabeth         16 Unattached-FL                    27.62 JR-B   
  4 Zelnick, Pamela           18 Dayton Raiders-OH                27.79 JR-B   
  5 Macedonia, Margaret       16 Arlington Aquati-PV              27.85        
  6 Woods, Sarah              17 Birmingham Swim-SE               27.90        
  6 Hicks, Kayleen            16 Chico Aqua-Jets-SN               27.90        
  8 Nyysti, Johanna           21 U of Louisville-KY               28.01        
  9 Hug, Kelley               17 Team New Tampa Y-FL              28.19        
 10 Blaney, Catherine         24 Arlington Aquati-PV              29.38        
 
Women 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
          57.19  OLYM
          57.69  NATS
          58.09  SP19
          58.49  SP18
          58.89  OP-6
          58.89  JRS
        1:00.19  JR-B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Betsy               15 New Trier Swim C-IL              59.59 JR-B   
                  28.27       59.59 (31.32)                                        
  2 Thompson, Rebecca         15 New Berlin Swim-WI             1:00.73        
                  29.53     1:00.73 (31.20)                                        
  3 *Mendieta, Catalina       15 Cougar Aquatic T-NJ            1:01.12        
                  29.56     1:01.12 (31.56)                                        
  4 Moodie, Natasha           15 City of Pembroke-FG            1:01.13        
                  29.96     1:01.13 (31.17)                                        
  5 Meyer, Margaret           16 North Suburban A-MN            1:01.26        
                  29.27     1:01.26 (31.99)                                        
  6 Bizer, Sarah              19 George Mason-PV                1:01.53        
                  29.59     1:01.53 (31.94)                                        
  7 *Milley, Diana            16 Cougar Aquatic T-NJ            1:04.55        
                  30.28     1:04.55 (34.27)                                        
 
Women 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
        2:03.39  OLYM
        2:04.49  NATS
        2:05.29  SP19
        2:06.09  SP18
        2:06.79  JRS
        2:06.99  OP-6
        2:09.09  JR-B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 *Von derHyde, Vanessa     19 University Of Al-SE            2:06.15 JRS    
                  29.41     1:01.65 (32.24)     1:34.16 (32.51)     2:06.15 (31.99)
  2 Drake, Monica             15 Waves Bny-IL                   2:06.78 JRS    
                  30.36     1:02.96 (32.60)     1:35.26 (32.30)     2:06.78 (31.52)
  3 Broadley, Sarah           16 Central Florida-FL             2:08.33 JR-B   
                  30.50     1:03.19 (32.69)     1:36.20 (33.01)     2:08.33 (32.13)
  4 Greyling, Melanie         20 U of Louisville-KY             2:08.45 JR-B   
                  30.18     1:02.80 (32.62)     1:35.74 (32.94)     2:08.45 (32.71)
  5 Bibb, Emily               16 Conejo Simi Aqua-CA            2:09.10        
                  29.94     1:03.06 (33.12)     1:36.57 (33.51)     2:09.10 (32.53)
  6 Hanson, Emily             17 Waves Bny-IL                   2:09.24        
                  30.86     1:03.46 (32.60)     1:36.67 (33.21)     2:09.24 (32.57)
  7 *Daugvilaite, Lina        20 Washington State-IE            2:09.29        
                  30.23     1:02.81 (32.58)     1:36.28 (33.47)     2:09.29 (33.01)
  8 Sparks, Erin              19 University Of Al-SE            2:09.50        
                  29.63     1:02.49 (32.86)     1:36.20 (33.71)     2:09.50 (33.30)
  9 *MacLeod, Jamie           18 Washington State-IE            2:09.59        
                  30.30     1:03.18 (32.88)     1:36.62 (33.44)     2:09.59 (32.97)
 10 Fawley, Erin              15 Dayton Raiders-OH              2:09.65        
                  30.37     1:03.21 (32.84)     1:36.60 (33.39)     2:09.65 (33.05)
 11 Iacouzze, Brittany        17 Eastern Express-NJ             2:09.89        
                  30.86     1:03.32 (32.46)     1:36.73 (33.41)     2:09.89 (33.16)
 12 Brands, Daniela           18 Auburn Universit-SE            2:10.19        
                  30.06     1:02.98 (32.92)     1:36.99 (34.01)     2:10.19 (33.20)
 13 *DeGiovanni, Agustina     20 Unattached-SE                  2:10.32        
                  30.16     1:02.94 (32.78)     1:36.49 (33.55)     2:10.32 (33.83)
 14 Johnson, Stephanie        19 University Of Al-SE            2:10.51        
                  30.84     1:04.02 (33.18)     1:37.21 (33.19)     2:10.51 (33.30)
 15 Miller, Laura             14 Ketchikan Killer-AK            2:10.57        
                  30.10     1:02.43 (32.33)     1:36.16 (33.73)     2:10.57 (34.41)
 16 Frazier, Karen            17 Sierra Marlins-SN              2:11.16        
                  31.48     1:05.12 (33.64)     1:38.46 (33.34)     2:11.16 (32.70)
 17 Hamilton, Caitlin         15 Waves Bny-IL                   2:11.85        
                  31.52     1:05.14 (33.62)     1:38.90 (33.76)     2:11.85 (32.95)
 18 Caprioglio, Lisa          17 Highlands Ranch-CO             2:11.89        
                  30.76     1:03.92 (33.16)     1:38.31 (34.39)     2:11.89 (33.58)
 19 Dauw, Caitlin             15 St Charles Swim-IL             2:15.12        
                  32.07     1:06.99 (34.92)     1:41.90 (34.91)     2:15.12 (33.22)
 20 Thompson, Elizabeth       17 Kerr-McGee Swim-OK             2:18.49        
                  31.91     1:07.29 (35.38)     1:43.04 (35.75)     2:18.49 (35.45)
 21 Lohberg, Stephanie        15 Coral Springs SC-FG            2:20.52        
                  32.79     1:08.19 (35.40)     1:44.32 (36.13)     2:20.52 (36.20)
 -- Roach, Erika              16 Stampede-ST/WILD                    NS        
 
Women 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
        4:19.39  OLYM
        4:20.89  NATS
        4:22.49  SP19
        4:24.09  SP18
        4:24.99  JRS
        4:25.59  OP-6
        4:30.69  JR-B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crandall, Anna            17 Unattached-UT                  4:32.51        
                  31.43     1:06.35 (34.92)     1:41.18 (34.83)     2:15.53 (34.35)
        2:49.92 (34.39)     3:24.63 (34.71)     3:59.28 (34.65)     4:32.51 (33.23)
  2 Albiston, Karen           17 Unattached-UT                  4:34.43        
                  31.98     1:06.67 (34.69)     1:41.57 (34.90)     2:16.72 (35.15)
        2:51.47 (34.75)     3:25.98 (34.51)     4:00.37 (34.39)     4:34.43 (34.06)
 
Women 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
        1:04.59  OLYM
        1:05.39  NATS
        1:05.79  SP19
        1:06.19  SP18
        1:06.49  JRS
        1:06.69  OP-6
        1:07.89  JR-B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 *Morales, Gisela          17 Auburn Universit-SE            1:05.49 SP19   
         r:+0.65  32.14     1:05.49 (33.35)                                        
  2 Crowley, Jaime            21 Central Connecti-CT            1:06.94 JR-B   
         r:+0.53  31.89     1:06.94 (35.05)                                        
  3 Epley, Rebekah            16 Bolles School Sh-FL            1:07.33 JR-B   
         r:+0.64  32.37     1:07.33 (34.96)                                        
  4 Hinkle, Katy              17 Arlington Aquati-PV            1:08.17        
         r:+0.62  32.29     1:08.17 (35.88)                                        
  5 Milberg, Kirsten          14 Highlands Ranch-CO             1:08.22        
         r:+0.63  33.57     1:08.22 (34.65)                                        
  6 Ewanich, Katrice          17 Viking Aquatic C-MR            1:09.60        
         r:+0.55  33.60     1:09.60 (36.00)                                        
  7 Radloff, Katherine        17 Arlington Aquati-PV            1:10.54        
         r:+0.65  34.19     1:10.54 (36.35)                                        
  8 Larson, Amanda            17 Davis Aquadarts-SN             1:11.67        
         r:+0.73  33.83     1:11.67 (37.84)                                        
  9 Monaghan, Brittany        14 Coral Springs SC-FG            1:12.04        
         r:+0.67  35.49     1:12.04 (36.55)                                        
 
Women 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
        1:12.59  OLYM
        1:13.29  NATS
        1:13.49  SP19
        1:13.89  SP18
        1:14.89  JRS
        1:14.99  OP-6
        1:16.79  JR-B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jendrick, Megan           21 King Aquatics-PN               1:09.27 OLYM   
                  32.28     1:09.27 (36.99)                                        
  2 Finn, Alisa               14 New Trier Swim C-IL            1:14.99 OP-6   
                  35.22     1:14.99 (39.77)                                        
  3 Bush, Meredith            16 Bellevue Club Sw-PN            1:15.16 JR-B   
                  35.52     1:15.16 (39.64)                                        
  4 Nicponski, Sara           17 Unattached-UT                  1:15.88 JR-B   
                  34.18     1:15.88 (41.70)                                        
  5 *Kovacs, Krisztina        21 Univ of Maryland-PV            1:20.15        
                  33.85     1:20.15 (46.30)                                        
 
Women 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
        2:35.99  OLYM
        2:38.09  NATS
        2:38.49  SP19
        2:39.29  SP18
        2:41.39  JRS
        2:41.59  OP-6
        2:44.99  JR-B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kraemer, Kerry            16 Black Dog Swimmi-MN            2:36.67 NATS   
                  36.00     1:15.79 (39.79)     1:56.13 (40.34)     2:36.67 (40.54)
  2 *Holloway, Meaghan        15 Williamsburg Aqu-VA            2:45.48        
                  38.00     1:20.12 (42.12)     2:02.19 (42.07)     2:45.48 (43.29)
  3 Groenewoud, Carmen        17 Badger Swim Club-MR            2:46.97        
                  36.23     1:18.14 (41.91)     2:02.07 (43.93)     2:46.97 (44.90)
  4 *Jordan, Alexis           18 Barbados                       2:47.94        
                  37.36     1:19.60 (42.24)     2:03.36 (43.76)     2:47.94 (44.58)
  5 *Fuhro, Courtney          15 Cougar Aquatic T-NJ            3:04.88        
                  40.23     1:27.06 (46.83)     2:15.58 (48.52)     3:04.88 (49.30)
 -- Hatic, Dana               15 Coral Springs SC-FG                 NS        
 
Women 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
        1:02.39  OLYM
        1:03.09  NATS
        1:03.29  SP19
        1:03.69  SP18
        1:04.39  OP-6
        1:04.39  JRS
        1:05.79  JR-B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kime, Katherine           16 California Aquat-CA            1:05.26 JR-B   
                  30.37     1:05.26 (34.89)                                        
  2 Morgan, Sophie            17 North Palm Beach-FG            1:05.51 JR-B   
                  30.98     1:05.51 (34.53)                                        
  3 Caldwell, Katherine       18 Auburn Universit-SE            1:05.66 JR-B   
                  30.94     1:05.66 (34.72)                                        
  4 Kraus, Alexandria         16 Birmingham Swim-SE             1:05.80        
                  30.56     1:05.80 (35.24)                                        
  5 Devinney, Katie           18 Uconn-CT                       1:06.58        
                  31.66     1:06.58 (34.92)                                        
  6 Lucos, Ileana             16 Plantation Swim-FG             1:06.80        
                  31.24     1:06.80 (35.56)                                        
  7 Kuczynski, Caroline       14 Coral Springs SC-FG            1:07.22        
                  31.91     1:07.22 (35.31)                                        
  8 Soza, Gabriela            16 Corpus Christi-ST              1:07.66        
                  31.16     1:07.66 (36.50)                                        
  9 Ellis, Carlye             16 Ann Arbor Swim C-MI            1:07.74        
                  31.80     1:07.74 (35.94)                                        
 10 Rachford, Shannon         17 Silicon Valley A-PC            1:08.33        
                  31.90     1:08.33 (36.43)                                        
 11 Clifford, Andrea          17 Scenic City AC-SE              1:08.64        
                  32.08     1:08.64 (36.56)                                        
 12 Quinn, Bethany            16 Birmingham Swim-SE             1:12.86        
                  34.24     1:12.86 (38.62)                                        
 13 Scepanski, Kaitlin        16 Kerr-McGee Swim-OK             1:14.82        
                  35.01     1:14.82 (39.81)                                        
 
Women 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
        2:20.49  OLYM
        2:21.49  NATS
        2:21.89  SP19
        2:22.69  SP18
        2:23.69  JRS
        2:24.29  OP-6
        2:27.59  JR-B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frazier, Karen            17 Sierra Marlins-SN              2:29.01        
                  33.18     1:13.43 (40.25)     1:55.31 (41.88)     2:29.01 (33.70)
  2 Milberg, Kirsten          14 Highlands Ranch-CO             2:30.17        
                  33.49     1:10.75 (37.26)     1:56.46 (45.71)     2:30.17 (33.71)
  3 *Lay, Cristina            17 Cougar Aquatic T-NJ            2:30.25        
                  31.94     1:11.60 (39.66)     1:56.08 (44.48)     2:30.25 (34.17)
  4 Victoria, Daniela         16 Team Weston Aqua-FG            2:34.13        
                  32.89     1:14.35 (41.46)     1:57.68 (43.33)     2:34.13 (36.45)
 -- *Vogan, Norah             20 University Of Ne-CA                 NS        
 
Women 400 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
        4:55.89  OLYM
        4:57.79  NATS
        4:58.59  SP19
        5:00.19  SP18
        5:03.39  OP-6
        5:03.69  JRS
        5:09.69  JR-B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pesacreta, Marie          15 Tar Heel Aquatic-NC            5:08.06 JR-B   
                  32.47     1:09.79 (37.32)     1:49.23 (39.44)     2:28.10 (38.87)
        3:12.77 (44.67)     3:58.20 (45.43)     4:34.08 (35.88)     5:08.06 (33.98)
  2 *Escobar, Prisciliana        A N V L L                      5:09.14 JR-B   
                  32.33     1:08.91 (36.58)     1:49.54 (40.63)     2:28.94 (39.40)
        3:15.53 (46.59)     4:02.33 (46.80)     4:36.24 (33.91)     5:09.14 (32.90)
  3 Hammerberg, Alexandra     14 Marlins of Ralei-NC            5:17.01        
                  35.28     1:14.69 (39.41)     1:56.85 (42.16)     2:37.81 (40.96)
        3:20.49 (42.68)     4:03.88 (43.39)     4:41.17 (37.29)     5:17.01 (35.84)
  4 Stachowski, Alyssa        16 Aquazot Swim Clu-CA            5:21.43        
                  32.32     1:08.13 (35.81)     1:51.44 (43.31)     2:34.15 (42.71)
        3:21.13 (46.98)     4:08.33 (47.20)     4:45.45 (37.12)     5:21.43 (35.98)
  5 Hamilton, Alexa           15 Barrington SC-IL               5:23.86        
                  34.29     1:14.80 (40.51)     1:59.11 (44.31)     2:43.40 (44.29)
        3:25.85 (42.45)     4:09.22 (43.37)     4:47.06 (37.84)     5:23.86 (36.80)
  6 Jurzynski, Kristen        19 Central Connecti-CT            5:25.56        
                  33.99     1:14.60 (40.61)     1:55.34 (40.74)     2:35.02 (39.68)
        3:22.96 (47.94)     4:12.12 (49.16)     4:49.03 (36.91)     5:25.56 (36.53)
 
Men 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
          23.49  OLYM
          23.79  NATS
          23.89  SP19
          24.19  OP-6
          24.69  SP18
          24.79  JRS
          24.79  JR-B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Booher, Blake             20 U I C   Aquatics-IL              24.14 OP-6   
  2 *Lamprou, Athanasios      24 U I C   Aquatics-IL              24.28 SP18   
  3 Long, John                17 Bolles School Sh-FL              24.52 SP18   
  4 Erasmus, Darren           21 University Of Al-SE              24.73 JRS    
  5 Silva, Michael            18 Team New Tampa Y-FL              24.84        
  6 *Guntoro, Bobby           18 Bolles School Sh-FL              25.53        
 
Men 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
          51.59  OLYM
          52.19  NATS
          52.39  SP19
          52.99  OP-6
          52.99  SP18
          53.89  JRS
          53.99  JR-B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grosser, Jacob            16 St Charles Swim-IL               53.84 JRS    
                  25.80       53.84 (28.04)                                        
 -- Epperson, Zachariah       16 Chico Aqua-Jets-SN                  NS        
 
Men 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
        1:52.89  OLYM
        1:54.09  NATS
        1:54.49  SP19
        1:55.69  OP-6
        1:55.69  SP18
        1:57.29  JRS
        1:58.09  JR-B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yano, Rikiya              15 Aquazot Swim Clu-CA            1:57.83 JR-B   
                  27.46       57.71 (30.25)     1:28.74 (31.03)     1:57.83 (29.09)
  2 *Clark, Ross              18 Scotland                       1:59.81        
                  27.34       57.21 (29.87)     1:28.37 (31.16)     1:59.81 (31.44)
  3 Daniels, Joshua           17 Clovis Swim Club-CC            1:59.86        
                  27.27       57.33 (30.06)     1:28.06 (30.73)     1:59.86 (31.80)
  4 Houchin, Joe              20 George Mason-PV                2:00.25        
                  27.91       58.74 (30.83)     1:30.10 (31.36)     2:00.25 (30.15)
  5 Thompson, Kyle            16 New Berlin Swim-WI             2:00.52        
                  27.78       58.45 (30.67)     1:29.98 (31.53)     2:00.52 (30.54)
  6 Allen, Jakob              16 Davis Aquadarts-SN             2:01.35        
                  28.19       58.70 (30.51)     1:30.67 (31.97)     2:01.35 (30.68)
  7 *Rodgie, Andrew           17 Scotland                       2:02.08        
                  27.71       58.72 (31.01)     1:30.49 (31.77)     2:02.08 (31.59)
  8 Tannehill, Kyle           21 University Of Ne-CA            2:03.01        
                  28.37       59.13 (30.76)     1:30.65 (31.52)     2:03.01 (32.36)
  9 Lewis, Michael            17 Birmingham Swim-SE             2:08.70        
                  29.26     1:01.31 (32.05)     1:34.90 (33.59)     2:08.70 (33.80)
 10 Snyder, Adam              16 Birmingham Swim-SE             2:10.54        
                  29.85     1:02.15 (32.30)     1:36.27 (34.12)     2:10.54 (34.27)
 
Men 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
          57.99  OLYM
          58.69  NATS
          58.89  SP19
          59.49  SP18
          59.79  OP-6
        1:00.59  JRS
        1:01.39  JR-B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dickson, Luke             21 University Of Al-SE            1:00.08 JRS    
         r:+0.57  29.09     1:00.08 (30.99)                                        
  2 Germain, Alexander        18 Cheshire YMCA-CT               1:01.82        
         r:+0.74  29.83     1:01.82 (31.99)                                        
  3 Bollier, Robert           16 Kansas City Blaz-MV            1:02.30        
         r:+0.60  29.95     1:02.30 (32.35)                                        
 
Men 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
        1:04.69  OLYM
        1:05.59  NATS
        1:05.79  SP19
        1:06.79  OP-6
        1:08.39  JRS
        1:08.39  SP18
        1:10.09  JR-B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Salaz, Jake               19 Mt Hood Swim Tea-OR            1:06.57 OP-6   
                  30.87     1:06.57 (35.70)                                        
  2 Fischer, Brandon          16 Pleasanton Seaha-PC            1:08.75 JR-B   
                  32.30     1:08.75 (36.45)                                        
 
Men 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
        2:20.79  OLYM
        2:22.79  NATS
        2:23.19  SP19
        2:25.29  OP-6
        2:28.59  JRS
        2:28.59  SP18
        2:29.79  JR-B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayes, Tim                16 Atlantis Aquatic-MA            2:29.58 JR-B   
                  34.15     1:12.17 (38.02)     1:50.49 (38.32)     2:29.58 (39.09)
 -- Lemert, Tyler             17 Fort Wayne Aquat-IN                 NS        
 
Men 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
          55.59  OLYM
          56.19  NATS
          56.39  SP19
          56.99  SP18
          57.19  OP-6
          58.19  JRS
          58.89  JR-B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Feuerstein, Ryan          20 Illinois Tech Sw-IL              58.72 JR-B   
                  27.30       58.72 (31.42)                                        
  2 Grunert, Brice            17 North Shore Swim-WI              58.78 JR-B   
                  27.34       58.78 (31.44)                                        
  3 *Navarrete, Ramon            A N V L L                      1:00.53        
                  27.88     1:00.53 (32.65)                                        
  4 Tracy, John               15 Birmingham Swim-SE             1:03.71        
                  29.32     1:03.71 (34.39)                                        
 
Men 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
        2:07.39  OLYM
        2:08.79  NATS
        2:09.19  SP19
        2:10.39  SP18
        2:10.59  OP-6
        2:12.39  JRS
        2:13.59  JR-B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Knowles, Jeremy           24 Auburn Aquatics-SE             2:06.37 OLYM   
                  26.91       59.92 (33.01)     1:36.39 (36.47)     2:06.37 (29.98)
  2 Robinson, Curtis          21 University Of Ne-CA            2:20.65        
                  29.64     1:06.16 (36.52)     1:46.72 (40.56)     2:20.65 (33.93)
 
Men 400 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
        4:30.49  OLYM
        4:34.29  NATS
        4:35.09  SP19
        4:37.39  OP-6
        4:37.49  SP18
        4:41.59  JRS
        4:43.89  JR-B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Matthew          16 Rochester Swim C-MN            4:38.51 JRS    
                  28.45     1:01.52 (33.07)     1:37.30 (35.78)     2:12.75 (35.45)
        2:54.39 (41.64)     3:36.62 (42.23)     4:08.33 (31.71)     4:38.51 (30.18)
  2 Schaefer, Robert          17 Marlins Swimming-MN            4:51.48        
                  30.24     1:05.83 (35.59)     1:44.39 (38.56)     2:22.18 (37.79)
        3:01.20 (39.02)     3:42.95 (41.75)     4:17.91 (34.96)     4:51.48 (33.57)
 -- Helms, Joshua             17 Conroe Area Swim-GU                 NS